Jooga stressi leevendamiseks: Praktilised tehnikad lõõgastumiseks

Jooga on suurepärane vahend stressi leevendamiseks ja lõõgastumiseks. Siin on mõned praktilised joogatehnikad, mida saate kasutada stressi leevendamiseks ja lõõgastumiseks:

 1. Hingamisharjutused:
  • Sügav kõhuhingamine: Istu mugavalt ristisäärtel või toega toolil. Aseta üks käsi kõhule ja teine rinnale. Hinga aeglaselt ja sügavalt sisse, tundes kõhu tõusmist. Seejärel hinga aeglaselt välja, lastes kõhul langeda. Korda seda mitu korda, keskendudes ainult hingamisele.
  • Nadi Shodhana (vahelduvate ninasõõrmete hingamine): Blokeeri parem ninasõõre parema pöidlaga ja hinga vasakust ninasõõrmest sisse. Seejärel blokeeri vasak ninasõõre sõrmega ja hinga paremast ninasõõrmest välja. Jätkake vaheldumisi sisse- ja väljahingamist ninasõõrmete kaudu. See hingamisharjutus tasakaalustab energiat ja rahustab meelt.
 2. Meditatsioon:
  • Alustage istumisasendis, sulgege silmad ja keskenduge oma hingamisele. Lase mõttel lihtsalt mööda minna ja keskendu siin ja praegu olemisele. Kui mõtted kõrvale kalduma hakkavad, too end tagasi hingamise juurde. Alustage lühikeste meditatsiooniperioodidega, näiteks 5-10 minutit, ja suurendage järk-järgult aega.
 3. Jooga asendid:
  • Balasana (lapseasend): Istu kannul, kummarda ettepoole ning lase otsmikul puudutada põrandat. See on lõõgastav ja rahustav asend.
  • Viparita Karani (jalgade vastu seina asend): Lamades selili, tõsta jalad piki seina üles ja lase neil toetuda. See aitab lõdvestada keha ja parandada vereringet.
  • Savasana (lõdvestusasend): Lamake selili, käed keha kõrval ja jalad hajutatud. Sulgege silmad ja lõdvestuge täielikult. See on sügava lõõgastuse ja taastumise asend.
 4. Ajurahu tehnikad:
  • Ajurahu punkti masseerimine: Kasutage oma sõrmeotstega kerget survet otsaesise keskele, umbes kulmude vahel. Tehke väikesi ringjaid liigutusi sellel punktil umbes 1-2 minutit. See võib aidata rahustada meelt ja vähendada stressi.

Oluline on leida endale sobiv aeg ja koht lõõgastumiseks ning regulaarselt praktiseerida neid tehnikaid. Jooga ja lõdvestumise harjutused võivad olla individuaalsed, nii et katsetage erinevaid meetodeid ja tehke seda, mis teile kõige paremini sobib.

Jaga armastust!