Parimad jooga harjutused kodus: Algajatele ja edasijõudnutele

Jooga on suurepärane viis keha tervendamiseks ja vaimse tasakaalu saavutamiseks. Siin on mõned parimad joogaharjutused, mida saate kodus teha, olgu te algaja või juba edasijõudnud joogahuviline.

Algajatele:

  1. Tadasana (mäestikuasend): Seisa püstises asendis, jalad koos või pisut harkis. Tõsta käed külgedele või ülespoole ning siruta keha ülespoole. Hoia asendit ja hinga sügavalt sisse ja välja.
  2. Balasana (lapseasend): Istu kannul, kummarda ettepoole ning lase otsmikul puudutada põrandat. Siruta käed piki keha või aseta need pea taha. See on lõdvestav ja rahustav asend.
  3. Cat-Cow (kass-koer): Mine neljakäpukile ja hinga sisse, kui painutad selga ülespoole ja vaatad üles. Hinga välja, kui langetad selga allapoole ja lõug puudutab rinda. Liigu sujuvalt edasi-tagasi, luues pehme voolava liikumise.
  4. Warrior I (sõdalase I asend): Astu üks jalg ettepoole, painuta esimest põlve 90-kraadise nurga all ja hoia tagumist jalga sirge. Tõsta käed ülespoole ja vaata üles. See asend tugevdab jalgu ja avab rindkere.
  5. Savasana (lõdvestusasend): Lamaku selili, käed keha kõrval ja jalad hajutatud. Sulge silmad ja lõdvestu täielikult. See on suurepärane viis meditatsiooni ja lõdvestuse lõpetamiseks.

Edasijõudnutele:

  1. Adho Mukha Vrksasana (käpikseis): Mine neljakäpukile, tõsta puusad üles ja kanna jalad kätele. Hoia tasakaalu ja püüa jalad võimalikult sirgeks sirutada. See on keeruline tasakaalu- ja jõuharjutus.
  2. Bakasana (kraanaasend): Põlvista maha, aseta käed põrandale ja tõsta põlved küünarnukkidele. Hoia tasakaalu ning püüa keha tõsta üles, hoides jalgade raskust peopesadel. See on kätejõu ja keskendumise harjutus.
  3. Ustrasana (kaameliasend): Põlvista maha, pane käed alaselja taha ja pigista õlad kokku. Kalluta õrnalt tahapoole, siruta rindkere ülespoole ja avarda südant. See asend venitab eesmist kehaosa ja parandab rühti.
  4. Sirsasana (pea peal seis): Mine põlvili, toeta küünarnukid põrandale ja aseta käed kuklale. Tõsta põlved maast lahti ning aja jalad ülespoole. Hoia tasakaalu pea peal ja siruta keha ülespoole. See on väljakutseid pakkuva tasakaaluharjutus.
  5. Natarajasana (tantsiva Shiva asend): Seisa püsti, tõsta üks jalg taha ning haarata sellest vastupidise käega kinni. Kalluta ülakeha ettepoole, samal ajal kui tõstad tagumise jala üles. See asend arendab tasakaalu, painduvust ja keskendumist.

Oluline on alati kuulata oma keha ja mitte suruda end üle jõu. Alustage alati sobiva tasemega ja järk-järgult edasi liikudes saate oma joogapraktikat arendada. Soovitan ka alati konsulteerida joogaõpetajaga, et saada täpsemat juhendamist ja nõuandeid.

Jaga armastust!