Jooga seljavalule: Tugevdage selga ja vähendage valusid

Joogaharjutused võivad olla kasulikud seljavalu leevendamisel ja selja tugevdamisel. Siin on mõned joogaharjutused, mis võivad aidata vähendada seljavalusid ja tugevdada selga:

  1. Kass-koer (Cat-Cow): Mine neljakäpukile ja hinga sisse, kui painutad selga ülespoole ja vaatad üles. Hinga välja, kui langetad selga allapoole ja lõug puudutab rinda. Liigu sujuvalt edasi-tagasi, luues pehme voolava liikumise. See harjutus aitab lõdvestada ja liigutada selgroogu ning parandada selja painduvust.
  2. Sfinksiasend (Sphinx Pose): Lamaku kõhuli, toetades end küünarnukkidele, mis on paigutatud õlgade alla. Tõsta rindkere ja vaata ettepoole. Hoidke asendit 1-2 minutit. See harjutus tugevdab alaselja ja venitab rindkere.
  3. Kass-lotus (Thread the Needle): Mine neljakäpukile, tõsta parem käsi põrandalt üles ja libista see vasaku käe alt läbi. Laske parem õlg ja põsk puudutada põrandat. Hoidke asendit 30 sekundit ja seejärel korrake teisel poolel. See harjutus venitab õrnalt üla- ja alaselja ning leevendab pinget.
  4. Saludo al Sol (Päikesetervitus): Tehke rahulikus tempos päikesetervitusseeriat, mis koosneb erinevatest joogapositsioonidest ja liikumistest. See seeria tugevdab kogu keha, sealhulgas selja- ja kõhulihaseid ning parandab keha painduvust ja vereringet.
  5. Bhujangasana (Kobraasend): Lamaku kõhuli, toetades käed õlgade alla. Tõstke ülakeha üles, hoides käed kergelt painutatud. Hoidke asendit 15-30 sekundit. See harjutus tugevdab selja lihaseid ja aitab parandada selgroo painduvust.

Oluline on teha neid harjutusi õrnalt ja mitte üle koormata selga. Kui teil on tõsised seljaprobleemid, on soovitatav enne uue harjutuse alustamist konsulteerida oma arsti või joogaõpetajaga, et veenduda, et harjutus sobib teie seisundiga. Samuti võite kaaluda joogatundi minekut, et saada juhendamist ja isiklikku tagasisidet.

Jaga armastust!