Mis on Jivamukti jooga?

Jivamukti jooga on üks tänapäeva populaarsemaid joogastiile, mis on välja töötatud Sharon Gannoni ja David Life’i poolt 1980. aastate lõpus. See on terviklik joogapraktika, mis sisaldab füüsilisi harjutusi, meditatsiooni, hingamistehnikaid, mantra laulmist ja filosoofilisi teadmisi.

Jivamukti jooga eesmärk on aidata inimestel ühendada oma füüsiline, vaimne ja vaimne tervis ning saavutada sisemine rahu ja tasakaal. See joogastiil põhineb traditsioonilistel joogatehnikatel, kuid on kohandatud kaasaegse elustiiliga. Jivamukti jooga tunnis keskendutakse sageli erinevatele teemadele, nagu näiteks armastus, rahu, keskkonnakaitse ja loomade õigused.

Jivamukti jooga asendid on tavaliselt keerulised ja nõuavad füüsilist pingutust. Tundides kasutatakse ka hingamistehnikaid ja mantra laulmist, mis aitavad lõõgastuda ja vaimset tasakaalu saavutada. Jivamukti jooga õpetajad püüavad oma õpilastele edasi anda ka joogafilosoofiat ja -ajalugu, et aidata neil mõista jooga sügavamat tähendust.

Jivamukti jooga
Jivamukti jooga

Kui soovite rohkem teada saada Jivamukti jooga kohta, siis allpool on mõned lingid, kus saate leida rohkem teavet ja juhiseid selle praktika kohta:

  1. Jivamukti Yogahttps://jivamuktiyoga.com/
  2. DOYOUYOGA – https://www.doyouyoga.com/jivamukti-yoga/
Jaga armastust!