Mis on kundalini jooga?

Kundalini jooga on iidne joogapraktika, mis on pärit Indiast. See on tuntud oma energiat tõstva ja transformeeriva jõu poolest, mis võib aidata inimestel saavutada vaimset ärkamist ja teadvuse avanemist. Kundalini jooga keskendub energiakeha ehk “prana” aktiveerimisele, mis koosneb seitsmest peamisest tšakrast või energiakeskusest, mis asuvad keha keskosas mööda selgroogu.

Kundalini jooga praktikad hõlmavad hingamistehnikaid, mantrate kordamist, kehaasendite harjutusi (asanas), meditatsiooni ja sügavat lõdvestust. Need harjutused aitavad koguda ja suunata energiat, mis võib aidata tasakaalustada tšakraid ja vabaneda blokeeringutest energia liikumisel. Kundalini jooga õpetajad soovitavad tavaliselt algajatele alustada lihtsamate harjutustega ja järk-järgult liikuda raskemate harjutuste poole.

Kundalini jooga on saanud populaarseks tänu oma võimele aidata inimestel saavutada vaimset selgust ja sisemist rahu. See võib aidata ka kehalist tervist parandada, näiteks tasakaalustada hormoone, vähendada stressi ja ärevust, tugevdada immuunsüsteemi ja parandada und. Paljud inimesed leiavad, et kundalini jooga harjutamine aitab neil saavutada ühenduse oma sisemise jõuga ja saavutada oma potentsiaal.

Siin on mõned lingid, kus saate rohkem teada kundalini jooga kohta ja leida õpetajaid:

  1. 3HO Kundalini jooga – https://www.3ho.org/kundalini-yoga
  2. Kundalini Research Institute – https://kundaliniresearchinstitute.org/
  3. Kundalini jooga õpetajate koolitus – https://www.kriteachings.org/
  4. Kundalini jooga Youtube’i kanalid – https://www.youtube.com/results?search_query=kundalini+yoga
Jaga armastust!