Mis on Ashtanga jooga?

Ashtanga jooga on traditsiooniline joogavorm, mis põhineb hatha joogal ja mille juured ulatuvad Indiasse. Ashtanga jooga praktika koosneb järjestikustest asenditest, mida tehakse ühtse hingamise ja liikumisega, luues meditatiivse joogapraktika. See on dünaamiline, rõhutades lihaste jõudu, paindlikkust ja vastupidavust.

Ashtanga jooga on tuntud kui Jooga rahuliku liikumise süsteem, kuna praktika nõuab keskendumist ja tähelepanu hoidmist kogu seansi vältel. Ashtanga jooga sobib igas vanuses inimestele, kuid see võib olla väljakutsuv algajatele, sest see on intensiivne ja nõuab head füüsilist vormi.

Ashtanga jooga praktikat juhendatakse tavaliselt Mysore stiilis, kus õpilased praktiseerivad individuaalselt, järgides oma tempos asendite järjekorda, mida joogaõpetaja on neile määranud. Kuna praktikat tehakse sageli samade asenditega, saavad õpilased parema arusaama nende teostamisest ning õpivad sügavamalt mõistma jooga filosoofiat.

Kui soovite rohkem teada saada Ashtanga jooga kohta, siis allpool on mõned lingid, kus saate leida rohkem teavet ja juhiseid Ashtanga jooga praktika kohta:

  1. Ashtanga Yoga Research Institute – https://kpjayi.org/ashtanga-yoga/
  2. Ashtanga Yoga Center – http://www.ashtangayogacenter.com/
  3. Yoga Journal – https://www.yogajournal.com/practice/ashtanga-yoga/
  4. Ashtanga Yoga Worldwide – http://www.ashtangayogaworldwide.com/
  5. Ashtanga Yoga Mysore – http://www.ashtangayogamysore.net/
Jaga armastust!