Mis on Iyengar jooga?

Iyengar jooga on joogastiil, mis keskendub täpsusele ja detailidele, et arendada keha tasakaalu, paindlikkust ja jõudu. Joogastiil on nimetatud pärast selle loojat B.K.S. Iyengarit, kes on tuntud oma rangete joogapõhimõtete poolest, mis rõhutavad õige joogaasendi tähtsust.

Iyengar joogaasendid on sageli varustatud spetsiaalsete rekvisiitidega, nagu blokid, vööd ja tekid, et aidata õpilastel saavutada õiget asendit ja tasakaalu. See võimaldab õpilastel keskenduda oma keha täpsematele aspektidele, võimaldades neil joogapraktikas edasi areneda. Lisaks on Iyengar jooga tuntud oma põhjaliku hingamistehnika poolest, mis aitab kehal ja vaimul lõõgastuda ja rahuneda.

Iyengar joogat peetakse ideaalseks joogavormiks neile, kes soovivad süveneda jooga asendite detailidesse ja otsivad joogapraktikat, mis aitab neil arendada paindlikkust, tasakaalu ja tugevust. Seda praktikat soovitatakse sageli ka neile, kes vajavad taastusravi pärast vigastust või kes tunnevad end liikumisel ebamugavalt.

Kui soovite rohkem teada saada Iyengar jooga kohta, siis allpool on mõned lingid, kus saate leida rohkem teavet ja juhiseid Iyengar jooga praktika kohta:

  1. B.K.S. Iyengar Yoga Association of America – https://iynaus.org/
  2. Iyengar Yoga Institute of San Francisco – https://iyisf.org/
  3. Iyengar Yoga UK – https://iyengaryoga.org.uk/
Jaga armastust!